Rubriky:

Formule 1

Zájemce o práva na F1 chce dál využívat služeb Ecclestonea

7. září 2016 15:30 - Londýn

Bernie Ecclestone zůstane v čele seriálu mistrovství světa formule 1 i v dalších třech letech po případné změně majitele práv, o níž se momentálně intenzivně jedná. Pětaosmdesátiletý britský funkcionář řekl agentuře Reuters, že ho o setrvání ve funkci požádali zástupci americké společnosti Liberty Media, která o koupi podílu od londýnské CVC Capital usiluje.

 

Max Rossi, Reuters

"Chtějí, abych zůstal tři roky," řekl Ecclestone, jenž vede formuli 1 už 40 let. Kvůli pokračujícímu jednání Brit zmešká Velkou cenu Singapuru, která je na programu příští víkend. "Protože se teď tohle všechno děje, (CVC) chtějí abych tu byl a pomohl s nejrůznějšími věcmi. Nemohu si teď dovolit na pět šest dní odjet," vysvětlil Ecclestone.

Společnost Liberty Media pětasedmdesátiletého amerického miliardáře Johna Maloneho jedná s CVC Capital o koupi kontrolního podílu 35,5 procenta. Americký mediální koncern by za něj měl údajně zaplatit 8,5 miliardy dolarů. Promotér seriálu Ecclestone drží 5,3 procenta a jeho trust Bambino má dalších 8,5 procenta.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1