Rubriky:

Formule 1

Šampión Rosberg se při oslavách titulu utrhl z řetězu!

28. listopadu 2016 15:57 - Praha

"Je to úžasný pocit. Jsem hodně, hodně pyšný. Povedlo se mi to, co mému otci. Teď už budu jen slavit jak utržený z řetězu," avizoval nový mistr světa ve formuli 1 Nico Rosberg. A svému slibu dostál, salónek v luxusním golfovém klubu v Abú Zabí patřil v neděli jen jemu, rodinným příslušníkům a přátelům.

Twitter Nico Rosberg

Nico Rosberg se narodil 27. června 1985 v německém Wiesbadenu, s rodiči ale vyrůstal v Monaku, které je jeho domovem i v současnosti. Jeho otcem je slavný jezdec formule 1 a mistr světa z roku 1982 Keke Rosberg. A tak není divu, že i malý Nico si už od útlého dětství zamiloval rychlá auta. V šesti letech poprvé usedl do motokáry a již brzy se ukázalo, že je velkým talentem.

Po velice úspěšných letech v evropských motokárových šampionátech se v roce 2001 stal vítězem mistrovství světa Super A. O rok později přestoupil do Formule BMW ADAC, kde ihned triumfoval. V roce 2005 pak zamířil do GP 2 k týmu ART, s nímž získal další titul. V té době už byl také testovacím pilotem stáje BMW-Williams.

Brány do formule 1 se mu definitivně otevřely v roce 2006. Při svém debutu ve Velké ceně Bahrajnu dojel na sedmém místě a dokonce zajel nejrychlejší kolo závodu. Na své první pódiové umístění v F1 si však musel počkat až do března 2008, kdy dojel třetí ve Velké ceně Austrálie.

Na konci roku 2009 se rozhodl pro změnu a od Williamsu přešel k Mercedesu. S ním se v dubnu 2012 radoval z prvního triumfu, když ovládl Velkou cenu Číny. A od té doby pomalými krůčky směřoval ke splnění svého dětského snu - stát se světovým šampiónem. Po letech 2014 a 2015, kdy byl „jen“ vicemistrem světa, se letos německý závodník dočkal a v neděli 27. listopadu po Velké ceně v Abú Zabí mohl slavit titul.

Jaký je nový mistr světa? Mluví plynně pěti jazyky - anglicky, italsky, francouzsky, španělsky a portugalsky. Mezi jeho záliby patří četba, fotografování, šachy a fotbal. S manželkou Vivian vychovávají roční dceru Alaïu.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1