Rubriky:

Formule 1

Vůz Force India mění barvu! Budou mít jezdci i růžové kombinézy? utahují si kolegové

16. března 2017 15:27 - Silverstone/Praha

Start nového ročníku světového šampionátu formule 1 se blíží mílovými kroky. Již příští neděli se v Austrálii pojede Velká cena. Všechny týmy už představily své monoposty, s kterými vyrazí na trať. Jeden však bude úplně jiný, stáj Force India totiž změnila barvu - vůz bude růžový.

 

Facebook

Pár dní před začátkem nové sezóny formule 1 přišlo velké překvapení. Tým Force India po podpisu sponzorské smlouvy se společností Best Water Technology Group (BWT), která se zabývá dodávkou technologií na úpravu vody, změnil barvu svého nového monopostu WJM 10 na růžovou.

Kromě růžového vozu budou mít piloti stáje Esteban Ocon a Sergio Pérez také růžovou helmu. A to samozřejmě u jejich kolegů z jiných týmů vyvolává různé ohlasy. Tak třeba Nico Hülkenberg, který před letošní sezónou přestoupil právě z Force India k Renaultu na svých sociálních sítích píše, že snad teď všichni pochopí, proč z této stáje odešel.

Romain Grosjean z Haasu zase doufá, že kluci z Force India vyfasují také růžové kombinézy.

Samotné jezdce však teď více než zbarvení nového vozu a přileb trápí to, že byli požádáni, aby zhubli. Důvod? Jejich monoposty jsou totiž těžší, než povolují pravidla, a tak musí piloti do neděle 26. března shodit přebytečná kila, aby nakonec vážili sedmdesát kilo.

Je to tak trochu paradox. Nejdříve totiž stáj své závodníky nutila, aby více jedli a posilovali, neboť nová auta budou fyzicky náročnější na řízení. A nyní je kvůli těžšímu motoru a převodovce prosí, aby hubli.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1