Rubriky:

Formule 1

Živě

Lauda vsadil na Vettela a prohrál deset eur. Lakomec jeden, reaguje Němec

8. dubna 2017 21:31 - Šanghaj

Druhého pilota oddělila od třetího jediná tisícina sekundy, jinak je ovšem všechno při starém. Kvalifikaci na nedělní Velkou ceny Číny formule 1 vyhrál Lewis Hamilton z Mercedesu. Porazil Sebastiana Vettela z Ferrari, týmového kolegu Valtteriho Bottase a druhého jezdce Ferrari Kimiho Räikkönena. Přesně stejné pořadí bylo v kvalifikaci i před dvěma týdny před úvodním závodem sezóny v Austrálii.

 

Aly Song, Reuters

Ferrari, to přece bývala jeho značka. Teď je ovšem předsedou dozorčí rady konkurenčního Mercedesu, a tak by měl věřit svému týmu. Trojnásobný mistr světa Niki Lauda však v Číně podlehl pesimismu. Se sportovním šéfem týmu Toto Wolffem se vsadil o deset eur, že kvalifikaci vyhraje Sebastian Vettel.

„Přesně tak, na Vettela jsem dal deset eur. V autě vypadal fakt rychlý. Ale Lewis chválabohu vytáhl jedno ze svých výjimečných kol. Bottas skončil o tisícinu sekundy třetí. Je mi ho líto, ale je to takové vyrovnané," řekl Lauda v rozhovoru pro Sky Sports F1.

Sázka se samozřejmě donesla i k německému pilotovi. „Jen deset eur? Tak to nám příliš nevěřil, lakomec jeden," smál se Vettel. „Pokud by svému tipu skutečně věřil, tak by do sázky určitě vložil víc."

Nedělní závod s otazníky

Němec ovládl první závod v Austrálii a dal Mercedesu jasně najevo, že jeho hegemonie z posledních let je nejspíš pryč.

„Ferrari ukázalo zlepšení už v barcelonských testech a pak vyhrálo první závod. Mezi námi je to momentálně velmi vyrovnané. Myslím, že v kvalifikaci jsme nadále o něco rychlejší, ale počkejme si na nedělní závod," konstatoval Lauda.

Druhý podnik sezóny může ovlivnit počasí. Hamilton si přeje, aby se naplnila předpověď a pršelo.

„Očekáváme pokles teploty až o deset stupňů. Nikdo nedokáže říci, jaký bude mít na závod vliv," avizuje Vettel.

dos, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.