Rubriky:

Formule 1

Alonso budí rozruch. Nejdřív Indy 500, teď námluvy s Renaultem

15. dubna 2017 16:30 - Sáchir

Čím horší výsledky v poslední době má, tím větší rozruch tento týden budí. Španělský pilot Fernando Alonso nejprve překvapil zprávou, že vynechá 28. května Velkou cenu Monaka formule 1 a pojede místo ní v barvách McLarenu závod Indianapolis 500. Vzápětí se objevila další zvěst - dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 by se mohl vrátit do Renaultu.

 

Toru Hanai, Reuters

Již dlouho marně čeká na úspěch. Fernando Alonso opustil po roce 2014 Ferrari, ale ani v týmu McLaren-Honda nemůže konkurovat elitě F1. Po sezóně bude volný, a tak se rozhlíží po nadějnější štaci.

Auto Bild Motorsport teď píše, že jednou z možností je i návrat do Renaultu.

„Renault usiluje, aby Španěla získal pro svůj dlouhodobý projekt, jehož cílem je získání titulu. V Bahrajnu se v sobotu ráno uskutečnily první rozhovory Alonsova manažera Luise Garcii Abada se šéfem Renaultu pro motorsport Cyrilem Abiteboulem. Stalo se tak za zavřenými dveřmi v prostorách francouzského týmu," tvrdí většinou dobře informovaný zdroj.

Klíčová postava útoku na titul?

V článku se poukazuje, že cílem Renaultu je postupný útok na pódia a v sezóně 2019 pak dokonce útok na mistrovský titul. „Alonso by měl být klíčovou postavou projektu. S Hülkenbergem a Alonsem by chtěl mít Renault nejsilnější jezdeckou dvojici v F1," píše Auto Bild Motorsport.

„O tom, co budu dělat, se rozhodnu po letní přestávce. Bojovat o pátá místa už pro mě nebude mít význam. Chci vyhrávat závody a získat titul," řekl Alonso ve čtvrtek v Bahrajnu.

Španěl už v Renaultu dříve působil. V roce 2003 s ním vybojoval své první vítězství, v letech 2005 a 2006 pak i mistrovské tituly.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1