Nadvláda Ferrari v Rusku pokračuje! Vettel s Räikkönenem nejrychlejší v kvalifikaci

Soči

Do Velké ceny Ruska odstartují z první řady oba vozy Ferrari, což se italské stáji v mistrovství světa formule 1 povedlo naposledy v roce 2008. Dnešní kvalifikaci na okruhu v Soči vyhrál Sebastian Vettel před Kimim Räikkönenem a až za nimi skončili Valtteri Bottas s Lewisem Hamiltonem z mistrovského Mercedesu. Stříbrný šíp nebude stát na pole position poprvé od loňské květnové Velké ceny Monaka.

Německý pilot ferrari Sebastian Vettel během kvalifikace na Velkou cenu Ruska.

Vettel potvrdil dobrou formu Ferrari, jež je v Rusku nejrychlejší od úvodních tréninků. První a druhá část kvalifikace sice patřila mercedesům, ve finále ale vedoucí pilot průběžného pořadí zajel nejlepší čas 1:33,194 a dojel si pro první pole position od závodu v Singapuru v roce 2015.

"Když tady chytnete rytmus, je to fantastické," řekl Vettel. "Jsem rád, že se mi to povedlo. Mít oba vozy v první řadě je skvělé, ale pořád je to jen první část práce," dodal.

Räikkönen byl o 59 tisícin pomalejší než čtyřnásobný mistr světa, zatímco třetí Bottas zaostal o 95 tisícin. Čtvrtý Hamilton, který je po třech závodech v pořadí šampionátu druhý o sedm bodů, už měl na Vettela ztrátu přes půl sekundy. "Ferrari je tady od pátku hodně rychlé, ale nejdůležitější stejně bude nedělní výsledek," uvedl Bottas.

Ferrari naposledy s oběma vozy odstartovalo z první řady při Velké ceně Francie v roce 2008. Italský tým dnes také ukončil kvalifikační neporazitelnost Mercedesu, která trvala 18 závodů a táhla se od loňské Grand Prix v Kanadě. "Rozhodně je to zklamání, že nejsme na pole position. Ale start z druhé řady tady není tak hrozný, je to celkem dálka do první zatáčky," řekl Bottas.

Kvalifikace na Velkou cenu Ruska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Soči:
1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:33,194,