Rubriky:

Formule 1

Připravili jsme se o více bodů než Ferrari, lituje Hamilton

9. srpna 2017 06:02 - Praha

Továrny se zavřely, jezdci odjeli na dovolenou. Světový šampionát formule 1 se znovu rozjede až poslední srpnový víkend, kdy se uskuteční Velká cena Belgie. Mezi piloty je ve vedení průběžného pořadí Sebastian Vettel z Ferrari, mezi konstruktéry drží první příčku Mercedes. „Až do teď to byla hodně náročná sezóna,“ přiznává Lewis Hamilton.

 

Zsolt Czegledi, ČTK/AP

V posledních letech byl Lewis Hamilton zvyklý, že jeho tým Mercedes formuli 1 dominoval. Letos však má velmi silného soupeře, Ferrari. Jejich jezdec Sebastian Vettel je v průběžném pořadí první, na druhého Hamiltona má náskok čtrnácti bodů. Mezi konstruktéry vede Mercedes, který má na svém kontě o třicet devět bodů více než Ferrari.

„Doposud jsme se připravili o více bodů než Ferrari, které jako tým přišlo o mnohem méně bodů,“ lituje Hamilton na webu Motorsport.com. „Musíme doufat, že teď neztratíme další. Snad až přijedeme na okruhy jako je Spa v Belgii, budeme na tom podobně jako v Silverstonu, kde jsme dojeli na prvním a druhém místě,“ přeje si dvaatřicetiletý Brit, podle kterého přišla letní přestávka ve správnou dobu.

„Myslím, že je to velmi těžké po fyzické, mentální i emociální stránce pro každého v týmu. Pro mě osobně to byla doteď hodně náročná sezóna,“ přiznává trojnásobný světový šampión. „Přestávka nyní přijde všem vhod. Strávíme nějaký čas s rodinou, můžeme si dělat, co chceme, načerpáme nové síly a vrátíme se svěží,“ vysvětloval dál.

„Stále věřím tomu, že máme na to vyhrát letošní mistrovství světa. Bude to ale vyžadovat od každého stoprocentní úsilí. Mohu svůj tým jen vybídnout, aby se vrátil silný, protože se pokusím také vrátit ještě silnější,“ uzavřel jezdec, který svůj volný čas nejraději tráví se svými psy a na motorce.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1