Rubriky:

Formule 1

Ředitelem týmu F1 Renault bude bývalý technický šéf FIA. Další stáje zuří

6. října 2017 12:02 - Suzuka

Novým ředitelem týmu formule 1 Renault bude od příští sezony Marcin Budkowski. Polský odborník kvůli angažmá v tovární stáji opustil před týdnem pozici šéfa technického oddělení v Mezinárodní automobilové federaci (FIA).

 

Vincent Thian, ČTK/AP

Budkowski by se měl v Renaultu podílet na vývoji a výrobě šasi. Zatím není jisté, kdy se do nového angažmá zapojí, protože jeho přestup vyvolal mezi ostatními týmy formule 1 hodně kritiky. Z titulu své funkce měl čtyřicetiletý Budkowski přístup k citlivým informacím všech týmů F1 týkajícím se mimo jiné i vozů pro příští sezonu.

Vzhledem k tomu, že představitelům ostatních stájí se jeho ohlášená tříměsíční pauza mezi oběma pozicemi zdála příliš krátká, Budkowski zřejmě v Renaultu jen tak brzy do práce nenaskočí. Sportovní šéf týmu Cyril Abiteboul uvedl, že po konzultaci s FIA by mohl Budkowski začít pracovat pro Renault začátkem dubna.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.