Rubriky:

Formule 1

Mistrem světa byl už jako zelenáč. Nejsem lepší než Ayrton, ctí Hamilton velký vzor

29. října 2017 22:45 - Mexiko

Vítej v klubu, šampióne! Dvaatřicetiletý Lewis Hamilton navázal na triumfy z let 2008, 2014 a 2015 a zapsal se mezi největší hvězdy formule 1, protože čtyři a více titulů před ním získali jen čtyři piloti. Slavný Michael Schumacher má na kontě sedm triumfů, Juan Manuel Fangio pět, Alain Prost a Sebastian Vettel ovládli šampionát čtyřikrát.

 

Eduardo Verdugo, ČTK/AP

Jeho vizitka je čím dál tím blyštivější. S 62 výhrami je druhým nejúspěšnějším pilotem formule 1 v historii po Němci Michaelu Schumacherovi, má nejvíc bodů a pole positions. Od debutu v seriálu v roce 2007 dokázal v každé sezóně aspoň jednou zvítězit a v celkovém pořadí neskončil hůř než pátý...

Lewis Hamilton cítí, že proti mistrovské premiéře z roku 2008 se výrazně změnil a je z něj zcela jiný člověk.

Ve čtyřiceti už v monopostu sedět nebudu!

„V roce 2008 jsem byl ještě dítě," směje se. „Měl jsem talent, ale ne vědomosti a rutinu. Když máte 22, resp. 32 let, tak je z vás zcela jiný člověk. Byl jsem ještě zelenáč..."

Angličan netají, že po čtvrtém titulu by bylo „velmi snadné skončit", ale v F1 jej podle jeho slov čeká ještě hodně „cool" věcí. Chce tedy zůstat.

„Jsou věci, které mám v plánu, ale o kterých ještě nemohu mluvit. Jednu však říci mohu: Ve čtyřiceti už v monopostu sedět nebudu! Neumím si ani představit, že bych odešel a pak se vrátil. Naopak si umím představit, že tu ještě pár let setrvám," avizuje šampión.

Senna přišel o svůj život příliš brzy

Stále zmiňuje Ayrtona Sennu, jehož Hamilton považuje za svůj velký vzor. Překonal ho po stránce pole positions a v Mexiku ho předstihl i z hlediska mistrovských titulů.

„Rozhodně se však necítím být lepším jezdcem než on. Ayrton přišel o svůj život příliš brzy. Pokud by jezdil za podmínek, jako já dnes, dosáhl by toho mnohem víc. Nikdy by pro mě nedávalo smysl považovat se za lepšího jezdce. Z mého pohledu je ctí už jen to, že jsem s ním zmíněný v jedné větě," ujišťuje Hamilton.

dos, Sport.cz

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1