Šampión F1 Hamilton začal v Brazílii traťovým rekordem

Lewis Hamilton zahájil první soutěžní víkend po zisku čtvrtého titulu mistra světa formule 1 stylově. Nejrychlejší byl v obou trénincích na Velkou cenu Brazílie, první trénink vyhrál v rekordu okruhu 1:09,202.

Mistr světa Lewis Hamilton při tréninku na Velkou cenu Brazílie v Sao Paulu.

Krok s britským šampionem držel jen týmový kolega z Mercedesu Valtteri Bottas, který byl v obou případech těsně druhý. V úvodní jízdě ztratil Fin na Hamiltona 127 tisícin sekundy, v druhé jen 48 tisícin.

V trénincích se zatím příliš nedařilo Němci Sebastianu Vettelovi z Ferrari, který bude ve zbývajících dvou závodech hájit druhou pozici v šampionátu. Nejprve zajel až šestý čas se ztrátou 782 tisícin, poté byl s odstupem 360 tisícin čtvrtý.

Třetí Bottas za Vettelem před nedělním závodem zaostává o 15 bodů a Mercedes před devatenáctou Grand Prix sezony deklaroval, že se pokusí čtvrtým rokem po sobě získat v konečném hodnocení MS double.

Třetí čas zajel v prvním tréninku na okruhu Autodromo José Carlos Pace Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen, odpoledne byl třetí pilot Red Bullu Daniel Ricciardo. Australan Ricciardo dostal v úvodu závodního víkendu trest deseti pozic na startu Velké ceny oproti kvalifikačnímu výsledku kvůli výměně jedné ze součástí motoru.

Tréninky na Velkou cenu Brazílie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sao Paulu: