Rubriky:

Formule 1

FIA má Síň slávy, jako první byli uvedeni mistři světa formule 1

5. prosince 2017 16:58 - Paříž

Mezinárodní automobilová federace (FIA) založila Síň slávy. Na úvod do ní bylo uvedeno všech 33 mistrů světa formule 1, z nichž devět se zúčastnilo pondělního slavnostního večera v pařížském sídle FIA.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Starší generaci šampiónů na galavečeru zastupovali Jackie Stewart, Alain Prost či Mario Andretti, ze současných hvězd nechyběli Sebastian Vettel a Fernando Alonso.

Jako poslední byl uveden držitel rekordních sedmi titulů Michael Schumacher, jenž v závěru roku 2013 utrpěl při nehodě na lyžích těžká zranění hlavy a od té doby se na veřejnosti neobjevil. "Všichni víme, že tady Michael měl být a jsem si naprosto jistá, že by tu strašně rád byl. Ke všem v této místnosti choval vždy velkou úctu a byl by mimořádně poctěn," uvedla dlouholetá Schumacherova manažerka Sabine Kehmová, jež cenu místo legendárního Němce převzala.

Prezident FIA Jean Todt, který bude při páteční volbě bez protikandidáta a čeká ho tak třetí funkční období v čele federace, o založení Síně slávy uvažoval delší dobu. "Už bylo načase, aby ji motorsport měl. Zdálo se nám logické, že bychom měli začít šampióny formule 1," uvedl jednasedmdesátiletý Francouz.

Příští rok budou do Síně slávy FIA uvedeni mistři světa v rallye, o rok později budou následovat šampióni vytrvalostních závodů. Potom bude Síň slávy rozšiřována po jednotlivých jménech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1