Rubriky:

Formule 1

Šéf FIA uvedl legendu do Síně slávy. Michael nám chybí, dál bojuje, říká Todt

6. prosince 2017 10:27 - Paříž/Praha

Svou Síň slávy má od pondělí už i motoristický sport. Šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt do ní v Paříži na slavnostním otevření uvedl všechny světové šampióny ve formuli 1. Jako posledního legendárního Michaela Schumachera, který v MS zvítězil sedmkrát.

 

Petr Hloušek, Právo

Cenu za osmačtyřicetiletého Němce převzala jeho manažerka Sabine Kehmová. Na konci prosince to budou už čtyři roky, co se Michael Schumacher vážně zranil při lyžování. Od té doby se neobjevil na veřejnosti, rodina nechce podávat žádné informace, a tak se o jeho zdravotním stavu jen spekuluje.

„Michael nám chybí,“ řekl podle britského deníku Daily Mail na galavečeru Jean Todt, šéf FIA, který v minulosti působil u Ferrari a měl k Schumacherovi velice blízko. „Je ale tady a dál bojuje. Michael je výjimečný člověk. Je výjimečný pro motorsport i pro mě. Je to můj přítel,“ dodal jednasedmdesátiletý Francouz, který pak ještě na legendárního jezdce zavzpomínal.

Jeho první vzpomínka směřovala k roku 2000, kdy se stal potřetí světovým šampiónem, s monopostem Ferrari to byl však jeho první titul. „Tehdy se stal Michael prvním šampiónem pro Ferrari po jednadvaceti letech. Vzal jsem ho na stupně vítězů a řekl mu, že od teď už náš závodní život nikdy nebude stejný. Tento den v Suzuce byl pro mě jednoznačně nejsilnějším okamžikem mé kariéry,“ vysvětloval Todt na webu Express.co.uk.

Druhá vzpomínka je jen o pár měsíců mladší. „Bylo to v roce 2001 před startem nové sezóny. Michael se mě stydlivě zeptal - i když vypadá arogantně, je velmi stydlivý - jestli by mohl ještě absolvovat nějaké testy ve Fioranu, aby se ujistil, jestli je stále schopný řídit. Vždy pochyboval o tom, jestli je dobrý jezdec,“ uzavřel šéf FIA.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1