Rubriky:

Formule 1

Testy formulí 1 v Barceloně komplikovalo počasí. Přesunou se do teplejších krajin?

1. března 2018 14:54 - Barcelona/Praha

Sníh, nízké teploty, mlha. První týden předsezónních testů ve španělské Barceloně končí a největší problém týmům působilo počasí. Piloti absolvovali své testovací jízdy v zimě a ve středu se na trati po sněhových přeháňkách objevilo jen pět závodníků. Nebylo by tedy lepší přesunout testování do teplejších krajin?

 

Albert Gea, Reuters

Podle šéfa týmu Haas Günthera Steinera by přestěhování předsezónních testů třeba do Bahrajnu, kde se již v minulosti konaly, lepší rozhodně nebylo. Důvod? Finance a logistika. Stáje si totiž během testů nechávají posílat ze svých továren nové díly, a to by pro menší a chudší týmy bylo velice nákladné.

„Nemáte ponětí, kolik potřebných věcí pro auto každý den přijíždí,“ uvedl na webu Autosport.com Steiner. „Je to brutální. V Anglii nebo Itálii naloží součástky do dodávky a za osm hodin cesty jsou tady. Máme lidi, kteří jezdí každý den tam a zpátky. Pokud by to bylo v Bahrajnu, museli bychom se na to připravit,“ vysvětloval dvaapadesátiletý Ital.

„Bohatší týmy by mohly nasadit tryskáč a létat každou noc sem a tam," dodal Steiner.

Ve středu na okruhu v Barceloně sněžilo a testy byly přerušeny. Teprve odpoledne se na trať vydalo pět závodníků. Nejvíce kol, jedenáct, odjezdil Fernando Alonso z McLarenu. U Mercedesu raději postavili sněhuláka, který se pak stal hitem na sociálních sítích.

Některý týmy se chtěly domluvit na náhradní termín za středu. K tomu by však byl potřeba souhlas všech stájí, a to se nestalo. Navíc na pátek má okruh objednaný Williams kvůli filmování a v sobotu pak ze stejného důvodu bude patřit trať Ferrari. A tak všichni doufají, že příští týden, kdy se v Barceloně bude od úterý opět testovat, už bude o něco tepleji a uskuteční se všechny jízdy. Šampionát začne Velkou cenou Austrálie v Melbourne 25. března.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1