Rubriky:

Motocykly

Podmola čekají X-Games. Chce další medaili a představí zcela nový trik!

19. července 2018 20:17 - Praha

Přeskočil rodinný dům a fanoušci šíleli. Teď se český freestyle motokrosař Libor Podmol vydává jako jediný Čech na letní olympiádu extrémních sportů do USA. Prestižní X-Games začnou v Minneapolis už ve čtvrtek. Podmol se představí ve dvou disciplínách. V sobotu od 21:00 nastoupí ve Step-upu, tedy ve skoku do výšky přes laťku, obhajovat tam bude medaili z loňského roku. A od jedné hodiny odstartuje do disciplíny Best Trick. „Ve skoku do výšky jsem připraven bojovat o medaili, v dalším závodě chci ukázat světu nový trik běžícího surfera," slibuje Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař.

Podmol vyzve na X-Games nejlepší závodníky světa. Ve Step-upu bude bojovat proti čtyřem Američanům, v Best Tricku na něj čeká konkurence pětice Australanů. Mezi nimi například Rob Adelberg, Clinton Moore, Josh Sheehan, nebo americká legenda a osminásobný vítěz Ronnie Renner. „Konkurence je největší, může vyhrát prakticky kdokoliv. X-Games je akce roku, každý se chce předvést. Všichni se detailně připravovali a piplali motorku do kosmických úprav," prohlásil Podmol, který na X-Games získal již 7 medailí. V minulém roce se podělil o třetí místo.

Kuchař pomáhal s přípravou

Český freestyle motokrosař ladil formu doma v České republice. S přípravou mu pomáhal také Petr Kuchař, domácí motorkářská legenda. Právě k němu do Hustopečí Podmol několikrát přijel. „Snažili jsme se u něj postavit kopec pro skok do výšky, má tam lepší hlínu. Byla to makačka, ale ani tak se nám nepodařilo postavit ideální skok. Přesto si myslím, že jsem techniku skákání přes laťku vylepšil," věří závodník.

"V hlavě vím, co mám dělat. Kuchta mi v tom pomáhal," popisoval Podmol, který se během tréninku dostával do výšky osmi metrů. Pro medaili bude potřeba ale vyskočit přes laťku ve výšce 11 metrů...

Také proto si Podmol zajistil v Americe nejnovější sériovou motorku od Husqvarny. Přesněji půjde o model 2019 s motorem 450 ccm. „Společně s mechanikem máme připravené tři převody, které chceme vyzkoušet při tréninku a na závod pak dáme ten, co se mi bude nejvíce líbit," doplnil Podmol, mistr světa z roku 2010.

Running Surfer poprvé v akci!

Podmol na letošních X-Games ukáže světu novinku, zcela nový trik Running Surfer. Jde o variaci jeho triku Surfer Flip, při kterém se rozjíždí na rampu s nohami na sedle. Ve vzduchu poté bude švihat nohami. „Tuhle kombinaci ještě nikdo neudělal, tak to bude světová premiéra," konstatoval Podmol, který koncem července přeskočil jako první Evropan rodinný domek na motorce. „Bylo to fajn zpestření, podobným extrémním projektům se chci věnovat. Navíc mi to napumpovalo energii přípravy na X-Games."

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly