Rubriky:

Motocykly

Motorka funguje velice dobře, těší Kornfeila po testech v Jerezu

26. února 2019 18:35 - Praha

Potřetí v kariéře získal Zlatá řidítka. Slavnostního vyhlášení v Praze se však motocyklista Jakub Kornfeil nezúčastnil, protože absolvoval v Jerezu oficiální testy před startem silničního mistrovství světa. „První a třetí den testů jsme byli hodně produktivní. Druhý den bohužel nebyl nic moc kvůli silnému větru. Co je ale důležité, že nová motorka funguje velice dobře a můžu říct, že tak dobře jsem se na žádné KTMce ještě necítil," hodnotí jezdec.

 

Facebook Jakuba Kornfeila

Kategorie Moto3 a Moto2 ukončily evropskou část testování na okruhu Jerez de la Frontera. Poslední test jezdce těchto kubatur čeká v Kataru, kde také 10. března premiérovou GP sezona odstartuje.

Jakub Kornfeil v kombinaci všech dnů skončil jako devatenáctý nejrychlejší. Byť nejde o vysněné umístění, sám jezdec je spokojen s progresem ohledně nastavení motocyklu.

„Podařilo se nám otestovat všechny věci, které jsme naplánovali. Většinou jsme jezdili na starších pneumatikách a i tam bylo chování motorky velmi dobré. Našli jsme dvě základní nastavení, která skvěle fungují. Jak se poprvé svezeme v Kataru, tak se rozhodneme, které z nich budeme dál adaptovat na první GP sezony," líčí účastník seriálu Moto3.

„Nastavení, se kterým jsme končili, má sice perfektní grip, ale v rychlých zatáčkách je motorka trošku neklidná. Takže si odvážíme i jeden úkol do příště. Méně pozitivní je umístění, které nevypadá úplně nejlíp," uvědomuje si Kornfeil.

„Během nejrychlejších kol jsme bohužel měli červené vlajky, což teď nevidím jako podstatné. Důležité je, že jsme odvedli velký kus práce, s týmem si dobře rozumíme a to je nejlepší základ pro zbytek sezony. Moc díky týmu za skvěle odvedenou práci a taky KTM za skvělou motorku," těší se český motocyklista.

dos, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly