Kornfeil zahájí v Kataru novou sezonu v Moto3 z páté řady

9. března 2019 17:51 - Losail

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil odstartuje v Kataru do úvodní Grand Prix sezony v kategorii Moto3 ze 14. místa. Jeho stájový kolega Filip Salač, kterého čeká premiérový ročník v seriálu, vyrazí do závodu na okruhu v Losailu z poslední řady.

 

jakubkornfeil.com

Kornfeil postoupil na základě umístění z tréninků, v nichž zajel šestý čas, v novém formátu přímo do druhé části kvalifikace. V ní už se mu ale tolik nedařilo a na startovním roštu se postaví do páté řady. Salač v první části neodjel ani jedno kolo. Kvalifikaci v novém formátu vyhrál Španěl Arón Canet.

„Dnes byl rozhodujícím faktorem vítr, takže jsme zkusili hned několik věcí, jak na něj vyzrát - různé pneumatiky, převodovku a skoro to vyšlo. Nakonec jsme doplatili na něco úplně jiného, což mě docela štve, protože jsem od začátku tlačil na pilu a hned tam padlo šesté místo. Pak jsem zajel do boxů a po vyjetí následovala poslední šance. Nevím, co se přesně stalo, ale přední pneumatika naráz úplně ztratila tlak," popisuje Jakub Kornfeil.

„Měl jsem rozjeté slušné kolo, jenže v posledním sektoru se k nám přidal Rodrigo, který mě zpomalil a připravil o slušné kolo a podle mě také minimálně o top 10. Moc mě to mrzí vůči týmu, protože odvedl skvělou práci. Jsem si jistý, že zítra můžeme bojovat v desítce. Zatím ještě nemáme jasno o pneumatikách, ale musíme je dobře promyslet, aby nám v závodě neujel vlak," dodává.

Podle nových regulí postupuje od této sezony v Moto3 a Moto2 čtrnáct nejrychlejších jezdců podle kombinovaných časů ze tří tréninků přímo do druhé části kvalifikace. Zbylí závodníci musí do první kvalifikace a čtyři nejrychlejší si vybojují právo utkat se o pořadí na roštu ve druhé části.

Kvalifikace na Velkou cenu Kataru
Moto3:
1. Canet (Šp./KTM) 2:05,883
2. Dalla Porta (It./Honda) -0,197
3. Toba (Jap./Honda) -0,226
14. Kornfeil -1,364
28. Salač (oba ČR/KTM)
dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.