Motokrosař Polák získal první bod v mistrovství světa

Matterley Basin

Motokrosař Petr Polák při vstupu do sezony mistrovství světa získal bod ve Velké ceně Británie. Sedmnáctiletý talent obsadil v Matterley Basin dvacáté místo v druhé soutěžní jízdě ve třídě MX2, v té první jako 23. za bodovanou dvacítkou zaostal o třináct sekund.

Ilustrační snímek.

Polák startuje už v juniorském věku v MS premiérově jako trvalý účastník a jako jezdec týmu JD 191 KTM Racing má v plánu 14 závodů na evropských tratích. Šampionát si už v minulosti vyzkoušel při jednorázových startech: třikrát už jel domácí Grand Prix v Lokti, loni navíc nastoupil i v závěrečném závodě v Imole. Jeho maximem dosud bylo 22. místo.

"Petr Polák začal vlažným tréninkem, ale postupně se zlepšoval. Třiadvacáté místo z první jízdy bylo dobré a splnilo očekávání. Druhá runda byla v jeho podání ještě lepší. Dokázal předjet několik silnějších soupeřů a první bod je určitě hodně příjemná záležitost," uvedl na facebooku majitel JD Gunnex KTM Racing Teamu Jiří Jankovský.

V Británii dvakrát zvítězil Dán Thomas Kjer Olsen a ujal se vedení v průběžném pořadí. Na startu nebyl kvůli zranění ramena obhájce titulu a vítěz obou jízd z úvodního dílu šampionátu v Argentině Jorge Prado ze Španělska.

V kategorii MXGP připravil v druhé jízdě Slovinec Tim Gajser o letošní neporazitelnost Itala Antonia Cairoliho, jenž vyhrál obě jízdy v zahajovací Velké ceně Patagonie. Bývalý šampion si nicméně připsal vítězství v celé GP Británie a je v čele hodnocení seriálu.