Živě

Jen kousek od tragédie. Motorkář na startu zaspal a spadl ze stroje, soupeř se mu jen tak tak vyhnul

10. dubna 2019 14:42 - Alcañiz/Praha

Během víkendového závodu superbiků v Aragonu málem došlo k tragické události. Němec Markus Reiterberger se na startu dostal do kontaktu se svým britským soupeřem Jonathanem Reou. Následně se poroučel se k zemi a měl veliké štěstí, že se Rjuiči Kijonari, který jel těsně za ním, dokázal vyhnout jeho tělu.

 

Repro: Twitter (Eurosport UK)

Reiterberger nejspíše ve snaze nabrat větší rychlost ťuknul svou motorkou do stroje Rey. Brit kontakt ustál, ale Němec se poroučel k zemi. Z toho, co se stalo pak, nejednomu člověku zatrne.

K tragické události totiž chyběl opravdu jen malý kousek. Nedošlo k ní jen díky tomu, že Kijonari zareagoval popravdu velmi pohotově a podařilo se mu Němci těsně vyhnout. Reiterberg je tak zejména díky duchapřítomnosti Japonce v pořádku.

Závody v Aragonu nakonec opanoval Španěl Alvaro Bautista z Ducati právě před Jonathanem Reou.

bak, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.