Živě

Kdo urve divokou kartu? Česká jednička na ni útočí rázně, ale úplně rozhodnuto není

18. dubna 2019 12:20 - Praha

Tradiční bitva se rozjíždí na domácí plochodrážní scéně. Ve hře je divoká karta pro Grand Prix v Praze, kde se tentokrát pojede třetí díl seriálu, a to 15. června. Nejblíže k ní má česká jednička Václav Milík. Pozici potvrdil i v prvním závodě mistrovství ČR právě na pražském oválu, kde suverénně vyhrál.

 

Petr Makušev

Pořadatelé ale mají k mání ještě další závody, které jim mohou napomoci v rozhodování nejen o divoké kartě i o dvou náhradnících, kteří pak do průběhu GP také mohou zasáhnout.

Hned po Velikonocích v úterý 23. dubna (18 h) se na Markétě jede další domácí podnik - extraliga týmů opět za účasti celé domácí špičky. Za Milíkem jsou ve hře další v pořadí z republikového závodu jednotlivců - Zdeněk Holub, Jan Kvěch, ale i Eduard Krčmář. Zkušený Josef Franc pro letošek s GP nepočítá, dává přednost závodu seriálu MS na dlouhé dráze, kam se už dříve kvalifikoval.

https://www.facebook.com/milikspeedway/posts/2310312872575026

Rozhodnout se podle pořadatelů má do poloviny května.

Dva měsíce před startem pražské GP je závod z 80 procent vyprodán, pořadatelé se snaží ještě nevýšit zatím desetitisícovou kapacitu hlediště.

"Evidujeme velký zájem hlavně ze zahraničí," říká manažer Grand Prix Petr Ondrašík.

vap, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.