Abraham a Kornfeil si dojeli ve Velké ceně Itálie pro dva body

Mugello

Český motocyklista Karel Abraham vybojoval ve Velké ceně Itálie čtrnácté místo v královské třídě MotoGP a získal první body v sezoně. Jakub Kornfeil obsadil ve třídě Moto3 rovněž čtrnáctou pozici. Jeho týmový kolega Filip Salač v Mugellu nenavázal na premiérový bod z předchozí Grand Prix v Le Mans a dojel dvacátý.

Jakub Kornfeil, archivní foto.

Abraham po nevydařeném startu z 16. pozice na roštu se postupně posouval dopředu a nakonec v Itálii získal dva body. Z premiérového vítězství se při 124. startu v seriálu radoval před domácími fanoušky Danilo Petrucci, který se v posledním kole dostal před úřadujícího šampiona a vedoucího muže průběžného pořadí Marca Márqueze ze Španělska.

Kornfeil po startu ze sedmé řady nezachytil tempo hlavní skupiny a jel s velkým odstupem mimo bodované příčky. I zásluhou pádů závodníků před ním se nakonec český jezdec posunul na pozici, jež mu se ztrátou 20 sekund na čelo zajistila dva body. Jeho mladého krajana Salače zbrzdil také trestný průjezd dlouhou zatáčkou a k zopakování 15. místa z Francie měl daleko.

Další bolavý víkend...

„Máme za sebou další bolavý víkend. Budu se opakovat, ale náš jasný a největší problém je kvalifikace. Není pochyb, že v závodě jsme měli na to, abychom jeli v první skupině. Cítil jsem se velmi dobře a jel v hodně rychlém tempu. O tom svědčí i šesté nejrychlejší kolo závodu, které jsem zajel. Bohužel jsem ale v prvním kole doplatil na chybu Masakiho a musel ven z trati. To mě stálo v podstatě celý závod," uvědomuje si Kornfeil.

„Věděl jsem, že musím okamžitě kupředu, aby se přední skupina neutrhla. To se ale stalo během souboje s Yurchenkem, takže jsme mohli bojovat už jen o pár bodů. Lepší než nic, ale sečteno a podtrženo, jsme hodně daleko za tím, na co máme. Už se moc těším do Barcelony, kde to snad konečně prolomím," doufá Kornfeil.

Ani v šestém závodu Moto3 v sezoně se žádnému jezdci nepodařilo přidat druhé vítězství. Šestým vítězem je domácí Ital Tony Arbolino, jenž na posledních metrech cílové rovinky porazil o 29 tisícin sekundy do té doby vedoucího krajana Lorenza Dalla Portu. Průběžné vedení udržel dnes sedmý Španěl Aron Canet, Kornfeil je sedmnáctý.