Živě

Abraham odstartuje do Velké ceny Katalánska z páté řady, Kornfeil i Salač vyhořeli

15. června 2019 15:16 - Praha

Karel Abraham obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Katalánska patnácté místo a do nedělního závodu MotoGP odstartuje z páté řady. Kvalifikace se v Barceloně vůbec nevydařila Jakubu Kornfeilovi a Filipu Salačovi, kteří budou na roštu v nejslabší třídě Moto3 v deváté a desáté řadě.

 

Profimedia.cz

Devětadvacetiletý Abraham obsadil v první kvalifikaci páté místo a do druhé části nepostoupil, celkovou patnáctou pozicí ale vyrovnal své letošní kvalifikační maximum z Argentiny.

Naopak nejhorší výsledek v sezoně si připsali čeští kolegové z týmu Redox PrüstelGP. Kornfeil byl klasifikován na šestadvacáté pozici a Salač na předposlední, třicáté. První pole position v sezoně si vyjel Argentinec Gabriel Rodrigo.

"Dnešek je pro nás doslova černý den. Obě motorky startují z konce startovního pole. Hned po kvalifikaci jsme měli v týmu dlouhou schůzku. Nechci hledat žádné příčiny v motorce nebo týmu. Tento neúspěch jde jen a pouze za mnou. To já jsem nezvládl situaci během kvalifikace a špatně si ji načasoval. Vím, že výsledek je katastrofální, a všem, kdo se pro mě snaží dělat maximum a co mně drží palce, patří velká omluva," uvedl v tiskové zprávě Kornfeil.

V MotoGP vládl Quartararo

V královské MotoGP potvrdil výbornou formu z tréninků Francouz Fabio Quartararo. I když si dvacetiletý nováček stěžoval na bolest předloktí, s nímž byl před necelými dvěma týdny na operaci, vybojoval první kvalifikační vítězství mezi elitou.

Mistra světa Marca Márqueze předčil Quartararo o 15 tisícin sekundy, jeho španělského krajana Mavericka Viňalese o dvě desetiny.

Výsledky kvalifikace na motocyklovou Velkou cenu Katalánska
Moto3:
1. Rodrigo (Arg./Honda) 1:48,450
2. Ogura (Jap./Honda) -0,021,
3. Arbolino (It./Honda) -0,293,
...26. Kornfeil, 30. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupili do druhé části kvalifikace.
Moto2:
1. Fernández (Šp./Kalex) 1:44,170
2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,021
3. Lowes (Brit./Kalex) -0,029
MotoGP:
1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:39,484,
2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,015,
3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,226,
...15. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.