Živě

Patnáctiletý plochodrážní jezdec utrpěl při nehodě závažné poranění mozku

19. června 2019 06:32 - Glasgow/Praha

Teprve patnáctiletý plochodrážní jezdec Sam Norris havaroval na britském mistrovství mládeže v Glasgow a je v nemocnici na přístrojích. Jezdec stáje Mildenhall Fen Tigers závodící v kategorii 250cc, utrpěl závažné poranění mozku. Informoval o tom BBC Sport.

 

Facebook

„Sam je nyní na dětské jednotce intenzivní péče v Glasgow," napsali v noci z neděle na pondělí na Facebook rodiče mladého závodníka.

„Má závažné poranění mozku a je na přístrojích," dodali.

https://www.facebook.com/samnorrisracing/posts/2225440150844125

Podle nejčerstvějších informací z úterý je patnáctiletý jezdec stále v bezvědomí a čeká ho další vyšetření mozku. „Můžeme jen doufat, že tam není nic víc, než o čem už vědí," píší Norrisovi rodiče.

Norrisovi se nyní setkávají s vlnou solidarity. Lidé rodině mladého závodníka nejen posílají vzkazy plné podpory, ale přikračují i k činům. Tým Glasgow Tigers se rozhodl pro rodinu získat finanční podporu a na svém příštím setkání dokonce uspořádá sbírku.

bak, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.