Rubriky:

Motocykly

Živě

Patnáctiletý plochodrážní jezdec utrpěl při nehodě závažné poranění mozku

19. června 2019 06:32 - Glasgow/Praha

Teprve patnáctiletý plochodrážní jezdec Sam Norris havaroval na britském mistrovství mládeže v Glasgow a je v nemocnici na přístrojích. Jezdec stáje Mildenhall Fen Tigers závodící v kategorii 250cc, utrpěl závažné poranění mozku. Informoval o tom BBC Sport.

 

Facebook

„Sam je nyní na dětské jednotce intenzivní péče v Glasgow," napsali v noci z neděle na pondělí na Facebook rodiče mladého závodníka.

„Má závažné poranění mozku a je na přístrojích," dodali.

https://www.facebook.com/samnorrisracing/posts/2225440150844125

Podle nejčerstvějších informací z úterý je patnáctiletý jezdec stále v bezvědomí a čeká ho další vyšetření mozku. „Můžeme jen doufat, že tam není nic víc, než o čem už vědí," píší Norrisovi rodiče.

Norrisovi se nyní setkávají s vlnou solidarity. Lidé rodině mladého závodníka nejen posílají vzkazy plné podpory, ale přikračují i k činům. Tým Glasgow Tigers se rozhodl pro rodinu získat finanční podporu a na svém příštím setkání dokonce uspořádá sbírku.

bak, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.