Rubriky:

Motocykly

Živě

Kornfeil po nejlepší kvalifikaci sezony odstartuje v Assenu sedmý

29. června 2019 13:48 - Assen
(Aktualizováno: 29. června 2019 15:27)

Český motocyklista Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska sedmé místo a před nedělním závodem si vybojoval nejlepší startovní pozici v sezoně. Jeho týmový kolega v kategorii Moto3 Filip Salač skončil šestadvacátý. Karel Abraham v MotoGP obsadil 16. místo a odstartuje z šesté řady.

 

jakubkornfeil.com

Kornfeilovi se v Assenu, kde vloni dojel pátý, dařilo od úvodních tréninků. Po prvním dnu byl nejrychlejší, po sobotním třetím tréninku mu patřilo celkově třetí místo a postoupil přímo do druhé kvalifikace. V ní dlouho bojoval o první řadu na startovním roštu, nakonec se postaví do třetí.

„Pátek i sobotní ráno dopadlo skvěle. Věřili jsme si, že je reálné, abychom stáli v prvních dvou řadách. To se bohužel nepodařilo, takže ani po dnešku - nejlepší letošní kvalifikaci - nemůžu být maximálně spokojený. Na druhé straně jsem moc rád, že všechno funguje a že máme dobrý základ pro zítřejší závod. Rozdíly v Assenu jsou vždycky malé, takže stát se může cokoliv. Každopádně je super, že čelo máme na dosah už na startovním roštu, což musím v neděli proměnit v co nejvíc bodů do šampionátu," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Pole position v Nizozemsku vybojoval Niccoló Antonelli. Italský jezdec dokázal v osmém letošním závodu seriálu v Moto3 jako první v sezoně vyhrát kvalifikaci podruhé, z prvního místa startoval už v GP Ameriky.

Kvalifikace na Velkou cenu Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:
Moto3:
1. Antonelli (It./Honda) 1:41,232
2. Toba (Jap./Honda) -0,144
3. Arbolino (It./Honda) -0,157
7. Kornfeil -0,510
26. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.
MotoGP:
1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:32,017
2. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,140
3. Rins (Šp./Suzuki) -0,441
16. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.
Moto2:
1. Gardner (Austr./Kalex) 1:36,572
2. B. Binder (JAR/KTM) -0,110
3. Vierge (Šp./Kalex) -0,144
škv, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.