Kornfeil vyhrál první trénink v Rakousku, nakonec byl pátý

Jakub Kornfeil byl pátý v tréninkovém dnu před motocyklovou Velkou cenou Rakouska. Český jezdec nejprve vyhrál dopolední jízdy Moto3, poté co na Red Bull Ringu ve Spielbergu jako jediný pokořil hranici jedné minuty a 37 sekund. Odpoledne už se ale pilot týmu Redox PrüstelGP nezlepšil a jeho čas překonali čtyři soupeři. Druhý český jezdec Filip Salač obsadil v kombinaci časů z obou tréninků desáté místo. Karel Abraham byl v MotoGP devatenáctý.

Český závodník Jakub Kornfeil skončil v tréninku pátý

Do čela pořadí se vyhoupl sedmnáctiletý italský nováček mistrovství světa Celestino Vietti, který Kornfeilův výkon předčil o 382 tisícin sekundy. Před českou jedničku se vměstnali ještě Brit John McPhee a Japonci Tacuki Suzuki a Ajumu Sasaki.

Salač v odpoledních jízdách zrychlil a týmového kolegu Kornfeila těsně porazil, za jeho nejlepším časem ale zaostal zhruba o dvě desetiny. Až čtrnáctý čas zajel lídr šampionátu a vítěz české Grand Prix Arón Canet ze Španělska.

V královské MotoGP byl nejrychlejší mistr světa a vedoucí muž průběžné klasifikace Marc Márquez ze Španělska. Abraham na něj ztratil 1,223 sekundy.

Tréninky na Velkou cenu Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu: