Rubriky:

Motocykly

Kornfeil nenavázal na výsledky z pátečních tréninků, v kvalifikaci dojel šestnáctý

10. srpna 2019 12:45 - Praha

Série MotoGP se tento týden přesunula do Rakouska. Jakub Kornfeil ve své třídě Moto3 figuroval po pátečních trénincích na pátém místě. Dnes dopoledne se mu už příliš nedařilo a obsadil až jednadvacátou příčku. Královskou MotoGP opanoval mistr světa a vedoucí muž průběžné klasifikace Márquez.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Český závodník nejprve vyhrál páteční dopolední trénink, odpoledne už skončil jedenáctý. O dvě příčky před ním, na devátém místě, dojel jeho stájový kolega a druhý Čech v této třídě, Filip Salač, který v součtu obou tréninků obsadil desátou příčku.

Kornfeil na své páteční výsledky nenavázal a v sobotní kvalifikaci zajel až 16. nejlepší čas. Po penalizaci jednoho ze závodníků však bude startovat z páté řady z 15. místa. Salač nepostoupil do druhé části kvalifikace, chybělo mu k tomu 143 tisícin sekundy a dvacáté místo znamená start ze sedmé řady.

Tréninky hlavní třídy MotoGP až na jeden opanoval španělský jezdec Marc Marquéz. Jediný Čech v této třídě Karel Abrahám obsadil v dnešním tréninku devatenácté místo, které mu patří i v kombinovaném pořadí. Zdá se, že devatenáctá pozice mu je poslední dobou souzena, na stejném místě dojel i v Brně minulý týden. V kvalifikaci si o dvě příčky polepšil a do zítřejšího závodu bude startovat z 17. pozice.

Jezdec kategorie MotoGP Karel Abraham během brněnského závodu.

Luboš Pavlíček, ČTK

Kvalifikace na Velkou cenu Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu:
Moto3:
1. Fenati (It./Honda) 1:36,460
2. Sasaki (Jap./Honda) -0,051
3. Masiá (Šp./Honda) -0,229
...16. Kornfeil -1,023
20. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.
Sasaki přijde na startovním roštu o 12 míst kvůli penalizaci za nebezpečnou jízdu v tréninku. Kornfeil po penalizaci dalšího jezdce odstartuje z 15. místa.
MotoGP: 
1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:23,027
2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,434
3. Dovizioso (It./Ducati) -0,488
...17. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.
Moto2:
1. Nagašima (Jap./Kalex) 1:28,718
2. B. Binder (JAR/KTM) -0,073
3. Čantra (Thaj./Kalex) -0,138
bp, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly