Exmistr světa Moto3 Mir je od pádu v Brně dosud v péči lékařů

Barcelona

V motocyklové Velké ceně Rakouska nestartuje španělský jezdec MotoGP Joan Mir, který je dosud v péči lékařů po pádu v Brně. Jednadvacetiletý exmistr světa Moto3 havaroval ve vysoké rychlosti při pondělním testování, po několika dnech strávených v brněnské fakultní nemocnici byl v pátek letecky přepraven na kliniku v Barceloně, kde bude nejméně do pondělka pod dozorem lékařů kvůli zhmožděným plícím.

Jezdec kategorie MotoGP Joan Mir ze Španělska v tréninku na Velkou cenu České republiky v Brně.

"Definitivně jsme vyloučili vnitřní zranění, ale silně pohmožděný pravý plicní lalok vyžaduje klid a pozorování. Denně budeme provádět testy," konstatoval ošetřující lékař Angel Charte.

Mirovi patří v jeho premiérové sezoně v královské kubatuře 13. místo, nejlepším výsledkem továrního jezdce Suzuki zatím byla šestá příčka v domácí Velké ceně Katalánska. Brněnský závod před týdnem nedokončil. Na Masarykově okruhu zvítězil v roce 2017 v závodě Moto3 a na konci sezony tehdy slavil titul mistra světa. Vloni byl celkově šestý ve třídě Moto2.