Rubriky:

Motocykly

Čeští reprezentanti se letos nepředstaví na endurové Šestidenní

14. srpna 2019 14:12 - Praha

České reprezentační týmy se v listopadu nepředstaví na motocyklové Šestidenní v Portugalsku. Vedení endurové komise Autoklubu České republiky se rozhodlo, že český Trophy tým ani juniorský výběr do závodu nepřihlásí. Čeští enduristé tak budou v Algarve startovat jen v závodě klubových týmů.

 

Foto www.paja-enduro.cz

"Tomuto rozhodnutí předcházela podrobná analýza, různé modely složení reprezentačních týmů a jejich momentální výkonnosti s předpokladem možného umístění," uvedl předseda komise Jiří Pošík v krátkém prohlášení na webu CzechEnduro.cz.

Loni skončili čeští reprezentanti v hlavní kategorii Trophy týmů v Chile sedmí, junioři v Jižní Americe nestartovali. Naposledy chyběli v boji o Světovou trofej v roce 2014. Následně se do startovního pole vrátili a o dva roky později skončili nečekaně třetí.

"Potvrdilo se, co se šuškalo. Je to smutné a toto rozhodnutí opět ztíží shánění finančního zajištění pro jezdce endura asi nejen našeho týmu. Ono se blbě obhajuje před partnery, aby někdo dal peníze na něco, co jde postupně do kopru," uvedl bývalý reprezentační manažer a současný šéf týmu KBS ÚAMK Unhošť Ladislav Krupička na Facebooku.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly