Rubriky:

Motocykly

Lorenzo se v Silverstonu vrátí po dvou měsících do MotoGP

20. srpna 2019 14:32 - Barcelona

Pětinásobný mistr světa silničních motocyklů Jorge Lorenzo se po dvou měsících a čtyřech vynechaných Velkých cenách vrací k závodům. Španělský jezdec Hondy, jenž si koncem června při pádu v tréninku v nizozemském Assenu zlomil dva hrudní obratle, bude startovat o víkendu v Grand Prix Británie v Silverstonu.

 

Jon Nazca, Reuters

"Od Assenu už uplynulo hodně času. Rád bych se býval vrátil dříve, ale s tímhle zraněním jsem musel být trpělivý," uvedl Lorenzo na webu šampionátu MotoGP.

Dvaatřicetiletý rodák z Mallorcy vynechal vedle závodu v Nizozemsku Velké ceny Německa, České republiky a Rakouska. Po zimním přestupu z Ducati ještě na hondě nedojel v nejlepší desítce a v průběžném pořadí MS je až devatenáctý.

V Británii naopak nebude startovat jiný Španěl Joan Mir. Na okruhu v Silverstonu zastoupí v týmu Suzuki třináctého muže průběžného pořadí MotoGP Francouz Sylvain Guintoli.

Mir upadl ve vysoké rychlosti při testování na Masarykově okruhu týden po Grand Prix České republiky, kterou nedokončil. Předloňský mistr světa ve třídě Moto3 si pohmoždil plíce a strávil několik dní v brněnské fakultní nemocnici a poté na klinice v Barceloně.

"Pořád není zcela v pořádku a navíc je celkově zesláblý, protože od té nehody nemohl trénovat," uvedl tým Suzuki.

Mir už přišel o Velkou cenu Rakouska. Ve své premiérové sezoně v královské kubatuře byl zatím nejlépe šestý v Grand Prix Katalánska.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly