Rubriky:

Motocykly

Hrůzostrašný pád v MotoGP. Motocykl zachvátily plameny, Dovizioso skončil na nosítkách

26. srpna 2019 11:28 - Silverstone/Praha

Diváci trnuli hrůzou. Děsivou podívanou nabídl nedělní závod královské kubatury MotoGP během Grand Prix Velké Británie. Zkušený italský jezdec Andrea Dovizioso ošklivě upadl hned v prvním kole, když přeletěl přes motocykl francouzského závodníka Fabia Quartarara. Dovizioso ztratil vědomí a trať opouštěl na nosítkách. Vyšetření v nemocnici naštěstí neodhalilo vážnější zranění.

Video již není dostupné

sntv

Dovizioso narazil v prvním kole do francouzského nováčka v MotoGP Fabia Quartarara. Dvacetiletý mladík upadl těsně před Italem, a ten tak neměl prakticky žádnou šanci karambolu zabránit. Třiatřicetiletého mistra světa z roku 2004 náraz vymrštil vysoko přes přední řídítka a následný tvrdý dopad na závodní plochu mu způsobil ztrátu vědomí.

Doviziosův motocykl dokonce zachvátily plameny a diváci trnuli hrůzou. Ital putoval na nosítkách rovnou do nemocnice, tam se ale žádné vážnější zranění naštěstí nepotvrdilo. "Nic zlomeného nemá. Podrobí se dalším vyšetřením kvůli ráně do hlavy, po níž trpěl momentální ztrátou paměti," uvedla stáj Ducati.

Body si v závodě vyjel český jezdec Karel Abraham. Mezi nejlepší 15kou jezdců se umístil počtvrté v sezoně. Dramatický finiš královské kubatury ovládl Španěl Álex Rins, který porazil o 13 tisícin sekundy lídra mistrovství světa krajana Marca Márqueze. Rins si připsal druhé vítězství v MotoGP v kariéře a posunul se na třetí místo v seriálu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.