Rubriky:

Motocykly

Největší český motocyklový talent Vostatek podepsal lukrativní smlouvu

2. října 2019 14:43 - Praha

Talentovaný jezdec Ondřej Vostatek podepsal lukrativní smlouvu, kterou si otevřel dveře ke svému snu, mistrovství světa MotoGP. Stal se členem špičkové motocyklové stáje - Aspar Teamu, jejímž majitelem je jedna z nejzvučnějších postav šampionátu – Jorge Martinez „Aspar". Českého závodníka si všiml ve španělském „mistráku".

 

Martin Kabát/ Sportegy

Velkou motivací přestupu do nového týmu je konexe a vlastní stáj v mistrovství světa, které známe pod názvem MotoGP. Po dobře zvládnuté loňské sezoně na jihu Evropy přišly nabídky od TOP stájí, ale ta od Aspar Teamu (loni ještě Angel Nieto Team junior) se jednoduše nedala odmítnout.

„Je to skvělá zpráva nejen pro nás, ale i pro Českou republiku. Ondra dostane šanci předvést se ve špičkovém prostředí. Věřím, že to bude zajímavé pro českou federaci, další sportovní organizace, a také pro potenciální sponzory, kterým díky tomuto týmu dokážeme nabídnout zajímavý mediální prostor. Je to jednoznačně krok správným směrem, který může zásadně a pozitivně ovlivnit Ondrovu kariéru," je přesvědčen jezdcův otec a manažer v jednom Jan Vostatek. Sezonu 2020 teď bude pečlivě plánovat.

Největší český talent sní o MotoGP. Hlavu si čistí u kytary

Ondřej Vostatek se svým stájovým parťákem utvoří nejmladším jezdeckou dvojici ve startovním poli, přesto si od toho hodně slibuje. Od příští sezony za sebou bude mít Aspar Team - giganta s bohatou historií. Na nejvyšší motocyklové úrovni se tento tým pohybuje 30 let, během kterých dokázal získat 13 titulů v mistrovství světa. Pro Ondřeje, jenž se na motorku poprvé posadil v 6 letech, je to obrovská šance, jak se zase o něco přiblížit své vysněné MotoGP. Smlouva byla podepsána při poslední Velké ceně na okruhu Motorland Aragon.

„Angel Nieto Team junior je důležitou součástí naší struktury, díky které pokračujeme s trénováním talentovaných závodníků a ti tak u nás mají reálnou možnost dostat se do motocyklového mistrovství světa. Ondřej je toho příkladem. Přišel do našeho týmu s ambicemi pokračovat v růstu, což věříme, že ukáže ve druhé sezoně juniorského mistrovství světa Moto3. Jsme rádi, že je tu s námi a doufáme, že mu dokážeme vytvořit takové podmínky, aby mohl v roce 2020 plnit své vysoké cíle," vzkázal ze Španělska majitel týmu Jorge Martínez „Aspar".

Větší motoristický talent u nás není, povzbuzuje mladého závodníka Pešek

Na jeho vývoj dohlíží i bývalý závodník Lukáš Pešek: „Je skvělé, že se Ondra dostal do takového týmu jako je Aspar. Ten byl už za mého působení fantastickou stájí na největší možné úrovni. Něco jako Barcelona ve fotbale. A tím, že Ondra podepsal do jejich junior týmu, má dveře otevřené do velkého světa. Teď už je na něm, jaké předvede výsledky, a kam se bude jeho kariéra ubírat. Věřím, že ho čeká dobrá sezona v profesionálním týmu, která ho posune zase o kousek blíž do MotoGP šampionátu."

Talentovanému jezdci se otočil svět naruby. Navíc si bude muset zvykat na cizí prostředí, které sice okoukal v loňské sezoně, ale ví, že má prostor se zlepšovat. Základ má, ale v plánu je i studium na anglicko-španělské škole. Čeká ho i životní zkouška „bez rodičů". Jen pro zajímavost – v Aspar Teamu mají oproti jiným týmům rodiče zakázáno chodit do boxů.

Talentovaný závodník Ondřej Vostatek by si rád jednou zajezdil v MotoGP.

Archiv Ondřeje Vostatka

„Smlouva v Aspar Teamu je jedno ze splněných přání. Má obrovské zkušenosti s kategorii Moto3 i vlastní stáj v mistrovství světa – MotoGP. Vím, že s jejich daty a zkušenostmi se má výkonnost zase posune dopředu. K dispozici budu mít i hodně kvalitní materiál. S takovou silou v zádech se cesta za mým snem do mistrovství světa MotoGP stává zase o něco reálnější," je přesvědčená patnáctiletá naděje, která je z této nabídky nadšená.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly