Rubriky:

Motocykly

Tragédie na okruhu! Motocyklistka zahynula během závodu, bylo jí 29 let

18. března 2020 18:32 - Brasília/Praha

Motocyklová šampionka Indiana Muňozová je po smrti. Dominikánská jezdkyně zahynula během nedělního závodu superbiků v Brazílii. Podle dostupných informací devětadvacetiletou závodnici přejela po pádu vlastní motorka, a i přes rychlý transport do nemocnice se lékařům mladou ženu nepodařilo zachránit.

 

Twitter

K tragické nehodě došlo během nedělního závodu série Goias Superbike, který se kvůli hrozbě šíření nového typu koronaviru jel bez diváků. Muňozová soutěžila v kategorii motocyklů do 600 kubických centimetrů.

Podle portálu FOX Sports, který se odvolává na místní média, Muňozová byla na průběžné druhé pozici, když v zatáčce zvané „Zero Curve" ztratila kontrolu nad strojem, upadla a motorka ji následně přejela.

Přestože závodnice byla okamžitě transportována do nemocnice, svým zraněním podlehla nedlouho po havárii.

Brazilský sekretariát sportu v reakci na nedělní incident vydal prohlášení, v němž hluboce lituje smrti dominikánské závodnice. Zároveň dodal, že trať splňuje všechna bezpečnostní pravidla stanovená motocyklovými organizacemi.

Sportovní svět smutní! Trojnásobný účastník olympijských her náhle zemřel, bylo mu 30 let

pb, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.