Rubriky:

Motocykly

Plochodrážní MS v Německu nezačne, teď se jedná o Praze

22. dubna 2020 13:59 - Mies/Praha

Seriál mistrovství světa na ploché dráze nezačne ani na konci května v Německu a po odkladu Grand Prix v Teterowě je nyní první na řadě v aktuálním kalendáři závod v Praze na Markétě. I jeho konání v sobotu 13. června je ale kvůli pandemii koronaviru nejisté, rozhodnout se má do konce měsíce. Už dříve byla odložena původně zahajovací GP Polska ve Varšavě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Už asi čtrnáct dní jednáme s promotérem i Mezinárodní motocyklovou federací (FIM) a myslím si, že do konce dubna padne finální rozhodnutí," řekl ČTK sportovní ředitel pražského závodu Pavel Ondrašík.

Čeští pořadatelé již zaplatili všechny poplatky za konání Grand Prix a nyní čekají hlavně na stanovisko promotérské společnosti BSI Speedway a FIM. "Samozřejmě čekáme i na vyjádření od naší vlády, jestli bude teoreticky možné závod pořádat v pozdějším termínu. Jsme totiž poměrně dost závislí na zahraničních divácích," podotkl Ondrašík.

Koronavirus odkládá senzační comeback hvězdy ploché dráhy Crumpa

V současné době není možné v České republice pořádat žádné sportovní soutěže, ale od 8. června mají být povoleny akce s omezeným počtem diváků. Pražští organizátoři ale nejsou příliš nakloněni možnosti, že by se závod odjel prakticky bez diváků. Podstatnou část vstupenek navíc již prodali fanouškům z Polska, kteří nyní do Česka přes zavřené hranice nemohou přicestovat.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly