Motokrosař Podmol v liberecké exhibici chyboval a skončil druhý

2. května 2009 22:42 - LIBEREC

Vítězem exhibičního motokrosového závodu Freestyle Kings v Liberci se stal Francouz Remi Bizouard. Úřadující mistr světa zajel ve finále velmi náročnou jízdu s precizním provedením, na niž nestačil ani domácí favorit Libor Podmol.

 

Radek Petrášek, ČTK

Vyřazení závodu ze seriálu MS výrazně poznamenalo diváckou návštěvu. Ze sedmitisícové kapacity liberecké Tipsport areny dnes zůstala zhruba polovina hlediště nevyužitá, zatímco v minulých letech bývalo plno.

Podmolovi nevyšel předposlední skok, velmi dlouhý postranní whip, který sice ustál, ale vzápětí narazil do bariéry a ztratil cenné body. Ve své jízdě přitom zkusil řadu originálních triků včetně variací na nejtěžší tsunami backflip. Nakonec byl Podmol s 96 body o jediný bod horší než vítězný Bizouard.

Náročnost finále podtrhl i fakt, že se v šestičlenném boji o prvenství utkali hned tři jezdci, kteří v něm byli minulý víkend v posledním závodě MS v Basileji. Tam vyhrál právě Podmol, tentokrát ale nestačil.

Vedle dvou největších freestylových hvězd současnosti bavil libereckou arénu i španělský showman Andrea Lacondegu. Blýskl se několika obtížnými triky už v kvalifikaci, vzápětí si v depu bleskově vyměnil motorku za kolo BMX a šel dál skákat. Divákům sice předvedl první dvojitý backflip na českém území, ale mezi motokrosaři se do šestičlenného finále nevešel.

Spolu s českou špičkou BMX se předvedli i akrobaté na malých motocyklech, kteří ukázali, že i na pomalejším vybavení lze skákat pohledné triky včetně několika salt vzad. Salto vzad se povedlo v kvalifikaci motokrosařů poprvé v životě i jedenadvacetiletému Čechovi Tomáši Lisáčkovi, který se tím vydal ve šlépějích mnohem známějšího Podmola.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.