Motokrosař Michek přechází v MS do MX3 a chce bojovat o titul

Přední český motokrosař Martin Michek mění v letošním roce kategorii v mistrovství světa a přechází do třídy MX3, ve které chce bojovat o přední pozice. V barvách nového týmu Orion Litomyšl - RS Petrol se vedle toho představí i v českém a v italském šampionátu.

Ilustrační foto

"Rád bych v kategorii MX3 bojoval o titul mistra světa. Nebude to však jednoduché, protože změna pravidel v této třídě pro nadcházející sezonu určitě přinese hodně nových kvalitních jezdců. Ale budu se snažit, jak nejlépe umím," uvedl Michek pro enduromotorsport.com.

Dvaadvacetiletý Michek byl v minulých dvou letech továrním jezdcem TM a v roce 2009 startoval v MS v kategoriích MX1 a MX2. Ve "dvojce" nasbíral 38 bodů, obsadil 24. místo a byl nejlepším českým motokrosařem v konečném hodnocení. V červnu se v Holicích představil v závodě MS MX3 a obsadil celkově třetí místo.