Živě

Finský veterán Kallio pojede závěrečnou Velkou cenu sezony MotoGP

17. listopadu 2020 12:05 - Portimao

Finský veterán Mika Kallio absolvuje tento víkend na motocyklu KTM závěrečnou Velkou cenu sezony MotoGP v Portugalsku. Osmatřicetiletý testovací jezdec nahradí nováčka Ikera Lecuonu, jenž nebude moci v Portimau startovat kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

 

twitter@CircuitValencia, Twitter

Dvacetiletý Španěl už vynechal předchozí dva závody ve Valencii. První kvůli karanténě, v níž musel být po nákaze svého bratra, o druhou Velkou cenu přišel kvůli vlastnímu pozitivnímu testu. Ten ho také připraví o závěrečnou Grand Prix v Portugalsku, v níž ho v týmu Red Bull KTM Tech 3 nahradí Kallio.

Vítěz 16 Velkých cen z nižších kategorií a trojnásobný vicemistr světa se letos představí v mistrovství světa poprvé. Loni Kallio absolvoval závěrečných šest závodů sezony místo Francouze Johanna Zarca.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.