Viňales kvůli nepovolené manipulaci s motorkou přijde o závod MotoGP v Rakousku

12. srpna 2021 13:14 - Vídeň

Španělský motocyklista Maverick Viňales vynechá víkendovou Velkou cenu Rakouska MotoGP. Stáj Yamaha šestadvacetiletého jezdce potrestala za nepovolenou manipulaci se strojem při Grand Prix Štýrska, která se jela minulý týden.

 

Borut Zivulovic, Reuters

Viňalesovi navíc hrozí, že přijde i o další závody v této sezoně mistrovství světa. "Jeho činy mohly výrazně poškodit motor, což by mělo za následek ohrožení nejen jeho, ale i ostatních jezdců," citovala prohlášení stáje agentura Reuters.

Bývalý mistr světa v kategorii Moto 3 Viňales se nedávno s Yamahou dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Po sezoně by měl podle spekulací zamířit do Aprilie.

Exmistr světa Pedrosa se po třech letech vrátí do motocyklového MS

V aktuálním šampionátu je Viňales po 10 z 18 závodů průběžně šestý se ztrátou 77 bodů na vedoucího týmového kolegu Fabia Quartarara z Francie. Yamaha za něj pro nedělní závod, který se stejně jako před týdnem pojede ve Spielbergu, náhradu povolávat nebude.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.