Po Rossim skončí v motocyklovém MS i týmový sponzor

14. srpna 2021 12:02 - Spielberg

Po avizovaném odchodu Valentina Rossiho do sportovního důchodu opustí na konci sezony motocyklové mistrovství světa i hlavní sponzor stáje Sepang Racing, petrochemická společnost Petronas. Malajsijský koncern s koncem roku přestane spolupracovat se satelitním týmem Yamahy v MotoGP a stáhne se i z nižších kubatur Moto2 a Moto3, v nichž podporoval od roku 2018 stáj Sprinta Racing. Důvod společnost nezveřejnila.

 

Borut Zivulovic, Reuters

V MotoGP startuje stáj Petronas Yamaha SRT od roku 2019 a nyní dvaačtyřicetiletý Rossi se stal jejím jezdcem před touto sezonou po přechodu z továrního týmu Yamahy. V minulém týdnu devítinásobný mistr světa oznámil, že na konci sezony po čtvrtstoletí ve světovém šampionátu ukončí kariéru.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.