Republikovým šampionem ve freestyle motokrosu je Filip Podmol

11. září 2021 22:06 - Benešov

Mistrem České republiky ve freestyle motokrosu se stal Filip Podmol. V jediném závodě, který byl součástí akce Rock'n'ride v Benešově u Prahy, porazil i svého staršího a zkušenějšího bratra Libora a získat první titul v kariéře. Třetí skončil Josef Aron.

 

Tomáš Karlík (BARTH)

"To, že jsem porazil bratra, mě tolik nepřekvapilo. Libor se v minulém roce věnoval převážně Dakaru, já jel freestyle motokros naplno," uvedl Filip Podmol, jehož sourozenec se letos poprvé představil na legendární rallye.

Filip Podmol si připsal finálovou výhru i přes zdravotní problémy. Při jednom z triků "Seat Grab Superman" si totiž vykloubil rameno. "Provedl jsem ho podle lidí asi nejvíce, co kdy viděli. Jen mi motorka uletěla o trochu víc, než jsem čekal a při jejím chytání jsem si vyhodil rameno. Dopad byl pak velmi bolestivý," přiznal Podmol.

Rameno si ale sám hned po dopadu nahodil. "Jakmile jsem s motorkou zabrzdil, sesedl jsem a zatáhl rukama za špičky bot a šel pokračovat v jízdě. Bál jsem se, jestli mi rameno v jízdě zase nevypadne. Nestalo se tak," oddechl si. Filip Podmol získal 132 bodů, jeho bratr o 15 méně.

Oproti původním plánům se závodu nakonec nezúčastnil Petr Pilát.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.