Aleš Dryml má po dodatečné jízdě český plochodrážní titul

25. září 2013 19:36 - Plzeň

Aleš Dryml se stal domácím šampiónem na ploché dráze. O druhém titulu v kariéře rozhodl v plzeňském druhém finálovém závodě až v dodatečné rozjížďce proti týmovému kolegovi ze Zlaté přilby Pardubice a obhájci Václavu Milíkovi. Oba rivalové měli po dvou závodech na kontě 26 bodů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Milík druhé finále vyhrál, když v pěti rozjížďkách ztratil jediný bod, čímž napodobil Drymlův výkon z úvodního klání před dvěma týdny v Divišově. Milíkův skalp získal v základní části jen březolupský Martin Málek. Dryml vyhrál jen dvě jízdy a třikrát přijel druhý. V rozjížďce o titul ale měl lepší start a oplatil Milíkovi porážku ze vzájemného souboje v druhé jízdě dne.

Dryml, který v Plzni skončil až třetí o bod za slánským Eduardem Krčmářem, zopakoval svůj úspěch z roku 2011. Loni měla plochá dráha dva šampióny, protože se jely závody pod hlavičkou Autoklubu ČR (AČR) a tehdy nově vzniklého Českého svazu motocyklového sportu (ČSMS). V tom prvním Milík startoval rovněž v dodatečné jízdě o titul a porazil tehdy Lukáše Drymla. Mistrem podle ČSMS se při absenci bratrů Drymlových stal Josef Franc, který v letošním šampionátu skončil třetí.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: