Aleš Dryml má po dodatečné jízdě český plochodrážní titul

25. září 2013 19:36 - Plzeň

Aleš Dryml se stal domácím šampiónem na ploché dráze. O druhém titulu v kariéře rozhodl v plzeňském druhém finálovém závodě až v dodatečné rozjížďce proti týmovému kolegovi ze Zlaté přilby Pardubice a obhájci Václavu Milíkovi. Oba rivalové měli po dvou závodech na kontě 26 bodů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Milík druhé finále vyhrál, když v pěti rozjížďkách ztratil jediný bod, čímž napodobil Drymlův výkon z úvodního klání před dvěma týdny v Divišově. Milíkův skalp získal v základní části jen březolupský Martin Málek. Dryml vyhrál jen dvě jízdy a třikrát přijel druhý. V rozjížďce o titul ale měl lepší start a oplatil Milíkovi porážku ze vzájemného souboje v druhé jízdě dne.

Dryml, který v Plzni skončil až třetí o bod za slánským Eduardem Krčmářem, zopakoval svůj úspěch z roku 2011. Loni měla plochá dráha dva šampióny, protože se jely závody pod hlavičkou Autoklubu ČR (AČR) a tehdy nově vzniklého Českého svazu motocyklového sportu (ČSMS). V tom prvním Milík startoval rovněž v dodatečné jízdě o titul a porazil tehdy Lukáše Drymla. Mistrem podle ČSMS se při absenci bratrů Drymlových stal Josef Franc, který v letošním šampionátu skončil třetí.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.