Kornfeilovi se v Austrálii nedařilo, závod poznamenaný mnoha pády nedokončil

Phillip Island

Jakub Kornfeil nedokončil Velkou cenu Austrálie a počtvrté v sezóně mistrovství světa nebodoval. Závod pro něj skončil nedlouho po startu ještě před tím, než byla Grand Prix po hromadném pádu v šestém kole přerušena. Po restartu se z šestého vítězství v sezoně radoval již jistý mistr světa Jihoafričan Brad Binder.

Český závodník Jakub Kornfeil.

Královskou MotoGP ovládl Brit Cal Crutchlow, který profitoval z pádu vedoucího jezdce a jistého šampiona Marca Márqueze ze Španělska.

V jediné dosud nerozhodnuté třídě Moto2 triumfoval podruhé za sebou a počtvrté v sezoně Švýcar Thomas Lüthi a dva závody před koncem seriálu se posunul na druhé místo celkové klasifikace se ztrátou 22 bodů na Johanna Zarca z Francie. Ten skončil na Phillip Islandu až dvanáctý.

Velká cena Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:
Moto3:
1. B. Binder (JAR/KTM) 16:22,009
2. Locatelli (It./KTM) -5,937
3. Canet (Šp./Honda) -9,594
Kornfeil (ČR/Honda) nedokončil
Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. B. Binder 294 b., 2. Bastianini (It./Honda) 164, 3. Navarro (Šp./Honda) 143, ...11. Kornfeil 83.
Moto2:
1. Lüthi (Švýc./Kalex) 39:15,891
2. Morbidelli (It./Kalex) -0,010
3. Cortese (Něm./Kalex) -0,530
Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. Zarco (Fr./Kalex) 226, 2. Lüthi 204, 3. Rins (Šp./Kalex) 201.
MotoGP:
1. Crutchlow (Brit./Honda) 40:48,543
2. Rossi (It./Yamaha) -4,218
3. M. Viňales (Šp./Suzuki) -5,309
Průběžné pořadí MS (po 16 z 18 závodů): 1. M. Márquez (Šp./Honda) 273, 2. Rossi 216, 3. Lorenzo 192.