Rubriky:

Motocykly

FIM zrušila v seriálu MS silničních motocyklů trestné body

29. března 2017 18:53 - Mies

Mezinárodní motoristická federace FIM se rozhodla zrušit v mistrovství světa silničních motocyklů systém trestných bodů, který před pěti lety zavedla. Rozhodla o tom komise Grand Prix. Stevardi mají podle oficiálního vyjádření FIM k dispozici i tak dostatek jiných sankcí.

 

Facebook

Systém trestných bodů byl zaveden v roce 2012 ve snaze o větší bezpečnost na okruhu. Jezdci je dostávali za různé prohřešky na trati, a pokud nasbírali čtyři, museli do následujícího závodu startovat z posledního místa na roštu. Sedm bodů znamenalo start z boxů a deset zákaz účasti v jedné Grand Prix.

V roce 2015 doplatila na bodování italská hvězda Valentino Rossi. Za kontakt s Marcem Márquezem během Velké ceny Malajsie dostal tři body a následně musel v poslední Grand Prix sezony ve Valencii startovat z posledního místa a prakticky tak přišel o šanci na titul mistra světa MotoGP.

Zkušenosti s bodováním má i český motocyklový jezdec Karel Hanika, který ve stejně sezoně nasbíral v Moto3 dokonce sedm trestných bodů a musel ve Francii startovat z boxů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly