Rubriky:

Motocykly

Senzační Abraham! Do Velké ceny Argentiny odstartuje z druhého místa

8. dubna 2017 19:50 - Termas de Río Hondo
(Aktualizováno: 8. dubna 2017 23:43)

Karel Abraham odstartuje do nedělní Velké ceny Argentiny z druhého místa. Z první řady pojede v MotoGP poprvé, předčil ho jen Marc Márquez. Ve třídě Moto3 se Jakubu Kornfeilovi tolik nevedlo, zajel 22. nejrychlejší čas.

 

www.karelabraham.com

Abrahamovi se s motocyklem Ducati na okruhu v Termas de Río Hondo dařilo už od pátku. Po pátečních tréninkových jízdách byl překvapivě třetí, dnes jej ve třetím tréninku odsunul Brit Cal Crutchlow na čtvrté místo. Ve čtvrtém tréninku už závodníci museli kvůli dešti zpomalit.

Na mokré trati se posléze odehrála i kvalifikace. "Na kvaldu přišla velká nervozita, ale díky tomu, že jsme byli rovnou v Q2, tak jsem měl alespoň jistotu, že budu do 12. místa," uvedl Abraham na facebooku ke kvalifikaci. V jejím závěru český jezdec týmu Pull&Bear Aspar, který se do královské třídy vrátil po ročním účinkování v závodech superbiků, zrychlil a posunul se na nečekané druhé místo za suverénního Márqueze.

"Celá kvalda ale vypadala docela dobře a po přezutí na čerstvou zadní gumu jsem u výjezdu potkal Márqueze. Za ním jsem pak objel celé následující kolo a byla z toho druhá pozice! Je to vážně skvělej pocit! Už se těším na závod!" dodal Abraham, jenž na Márqueze ztratil 763 tisícin sekundy a třetího Brita Cala Crutchlowa porazil o pouhé tři tisíciny. Další jezdci už měli na Márqueze více než vteřinovou ztrátu.

Abraham byl v kvalifikaci MotoGP dosud nejlépe šestý v Silverstonu 2011 ve své první sezoně v královské třídě. Naposledy byl v desítce o rok později v Brně, kde odstartoval jako devátý. "Teď se hlavně udržet nohama na zemi a pracovat na dosažitelných cílech. Teď začínáme makat na tom, abychom zítra odjížděli z Argentiny s úsměvy na rtech!!!" uvedl.

Kornfeil měl narozeniny, ale trápil se

Naopak Jakubu Kornfeilovi kvalifikace třídy Moto3 nevyšla. V den 24. narozenin skončil dvaadvacátý s více než sekundovým odstupem za nejrychlejším Britem Johnem McPheem.

"Ať děláme, co děláme, pořád jsme zhruba vteřinu za prvním a to je v takto vyrovnaných podmínkách hrozně moc. Když se podíváme na dnešní výsledky, od 11. místa nás dělí dvě desetinky, ale to nic nemění na tom, že bychom měli být někde jinde. Tento rozdíl, který nás dělí od top ten, je prostě rozdíl ve výkonu, který pořád postrádáme," uvedl na facebooku Kornfeil, který nicméně věří, že se v neděli prosadí na bodované pozice.

Kvalifikace na Velkou cenu Argentiny, závod MS silničních motocyklů v Termas de Río Hondo
Moto3
1. McPhee (Brit./Honda) 1:49,094
2. Bulega (It./KTM) -0,154
3. Martín (Šp./Honda) -0,229
...22. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,069
MotoGP
1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:47,512,
2. Abraham (ČR/Ducati) -0,763
3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,766.
Moto2
1. Oliveira (Portug./KTM) 1:45,616
2. Morbidelli (It./Kalex) -0,099
3. A. Márquez (Šp./Kalex) -0,248
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly