Rubriky:

Motocykly

Do pupíku si strčil kuličku a málem vyhrál. Podmol před operací kýly řádil

25. dubna 2017 15:48 - Praha

Šílené kousky už má v popisu práce. Libor Podmol i přes zdravotní komplikace skončil na druhém místě v prvním závodě seriálu mistrovství Evropy v Mnichově. Český freestyle motokrosař se potýkal s kýlou, se kterou jde ve středu na operaci. „Takže jsem se v Německu chtěl pouze zúčastnit. Předvedl jsem ale čistou jízdu a ostatní chybovali. Takový úspěch jsem vůbec nečekal,“ libuje si Podmol. V Mnichově dominoval letošní suverén Španěl Maikel Melero a na třetím místě byl Pat Bowden z Austrálie. Filip Podmol skončil devátý.

 

archiv Libora Podmola

Libor Podmol není v posledních týdnech ve stoprocentní kondici. Koncem března si na exhibici ve Vídni komplikovaně zlomil kost v dlani, se kterou musel na chirurgický zákrok. Pár dní poté absolvoval závod v Krakově. Na sobotní závod do Mnichova se však rozhodl odcestovat, zejména pozdravit fanoušky a pomoci svému bratrovi Filipovi. Na žádný velký výsledek si netroufal.

„Moje ruka je stále trochu retardovaná, mé tělo pomalé a celkově nejsem ve formě. Na motorce jsem neseděl několik týdnů, takže jsem se nemohl připravovat pořádně ani fyzicky," líčí těžkosti Podmol, kterému se v břiše navíc vytvořila kýla.

Druhé místo příjemným šokem

Bolest na motorce se snažil tlumit tím, že si dal kolem břicha pás a do pupíku si strčil kuličku. „Kýla mě nejvíce omezovala v tréninku, nemohl jsem dělat vůbec nic," dodává mistr světa z roku 2010, který v závodě evropského šampionátu nepředváděl žádné náročné triky. Jeho finálová jízda neobsahovala ani bodyvarial, tedy otočku nad letící motorkou. „Jezdil jsem hlavně pro radost, ale podařil se skok z quarter pipe rampy, což mi dalo důležité body za využití tratě. Druhé místo na mistrovství Evropy je ale pro mě příjemným šokem a motivací do budoucna."

S kýlou jde Podmol již ve středu na operaci do nemocnice v Kladně. Netroufá si odhadnout, kdy bude zase v plné kondici. „Do léta bych chtěl být určitě plnohodnotně fit. Stále chci vyhrát titul světového šampióna a vybojovat zlatou medaili na letošních X-Games," vyhlašuje Podmol, který je v pořadí MS na druhém místě.

Další závod mistrovství Evropy je 3. června v Hamburku. Filip Podmol spadl v Mnichově při triku California roll, naštěstí vyvázl bez zranění.

dos, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly