Rubriky:

Motocykly

Živě

Strašidelný trik vyšel a česká hvězda vládne Evropě

4. června 2017 16:37 - Hamburk
(Aktualizováno: 4. června 2017 17:15)

Měsíce trápení skončily. Freestyle motokrosař Libor Podmol skončil druhý v závodě mistrovství Evropy v Hamburku a posunul se do čela seriálu. Českého závodníka porazil pouze Němec Luc Ackermann, třetí byl Francouz David Rinaldo. Do finálové šestice se dostal také Filip Podmol, naopak kvalifikace byla konečná pro Petra Piláta, který obsadil osmé místo.

 

archiv Libora Podmola

"Po dvou měsících, ve kterých jsem se trápil se zraněními, je to parádní výsledek," radoval se mistr světa z roku 2010 Podmol, který byl koncem dubna na operaci s kýlou. Ještě předtím s tímto zdravotním handicapem vybojoval v minulém závodě evropského šampionátu v Mnichově druhé místo.

"Mé tělo se už konečně dostává do stoprocentního stavu. I když jsem po operaci trénoval prakticky týden, s finálovými skoky jsem velice spokojený," pochvaloval si Podmol, který v Hamburku předvedl divákům také Volt, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou ve vzduchu.

"Volt je strašidelný trik, naposledy jsem ho skočil před třemi měsíci na mistrovství světa v Berlíně. Jsem moc rád, že jsem ve finále dal pět úspěšných pokusů," doplnil Podmol, který s 36 body vede evropský seriál freestyle motokrosu. O čtyři body za ním je úřadující mistr světa Španěl Maikel Melero, který v sobotu skončil pátý.

"Konkurence byla opravdu silná, každý ze šesti kluků mohl klidně vyhrát. Když jsem v kvalifikaci udělal chybu, myslel jsem si, že už se do finále nedostanu," uvedl Podmol. Jeho mladší bratr Filip si ve finále přivodil výron kotníku, když špatně došlápl po dopadu s motorkou na zem a jízdu musel předčasně ukončit.

"Bylo to pro mě stresují, když jsem ho viděl svíjet se v bolestech. Filip se mě snažil ale před mojí jízdou nerozhodit, mávl, že je v pohodě. V pondělí zajdeme k doktorovi, zřejmě si prošlápl kotník," řekl Podmol.

Po komplikovaném poranění nohy se vrátil do závodů a Petr Pilát, v Hamburku se však do finále neprobojoval.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.