Rubriky:

Motocykly

Rossi ještě Aragonii nestihne, vrátí v říjnu v Japonsku

11. září 2017 13:50 - Lesmo

Zraněná motocyklová hvězda Valentino Rossi se ještě v příští Velké ceně Aragonie do mistrovství světa nevrátí. V továrním týmu Yamaha italskou legendu za dva týdny nahradí nizozemský jezdec superbiků Michael van der Mark.

 

Rui Vieira, ČTK/AP

Rossi měl poslední srpnový den nehodu v enduru a zlomil si holeň i lýtkovou kost. Musel vynechat víkendovou Velkou cenu San Marina, ale doufal, že by se mohl představit už v Aragonii. Vedení týmu Yamaha však dnes uvedlo, že ačkoli uzdravování populárního Doktora jde podle plánu, vrátí se do MS nejdříve v polovině října v Grand Prix Japonska.

Zatímco v Misanu ještě Yamaha Rossiho nenahrazovala, v Aragonii usedne na jeho YZR-M1 nováček Van der Mark. Čtyřiadvacetiletý Nizozemec, jenž má na kontě sedm startů v nejslabší třídě do 125 ccm a jeden v Moto2, pojede na stroji MotoGP poprvé v kariéře.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.