Mistr světa Rickardsson ukončil plochodrážní kariéru

2. srpna 2006 09:39 - STOCKHOLM

Šestinásobný mistr světa v závodech na ploché dráze Tony Rickardsson ze Švédska skončil se závoděním a nebude v kariéře pokračovat ani ve zbytku této sezóny. Za dva týdny šestatřicetiletý Švéd to oznámil v úterý ve Stockholmu a rozhodnutí vysvětlil obavami o zdraví. Jeden z nejlepších jezdců historie řekl na tiskové konferenci, že nebude pokračovat ani na ligové úrovni.

Stále ještě úřadující mistr světa Rickardsson přišel o víkendu o Grand Prix Itálie, kterou mu zakázali lékaři kvůli zdravotním komplikacím. Po jednom z pádů si totiž Švéd delší dobu stěžoval na dvojí vidění. Jezdec nyní prohlásil, že už nechce v budoucnu riskovat žádné další otřesy či zranění a vzdal i domácí závod v Mälille, kde bude seriál GP pokračovat 12. srpna. "Tělo mě neposlouchá, takže nemám na výběr," uvedl Rickardsson, který plánoval ukončit kariéru až po sezóně.

Šampion z let 1994, 1998, 1999, 2001, 2002 a 2005 dosáhl letos maxima v zahajovací Velké ceně Slovinska, kde skončil čtvrtý, a byla to také jeho jediná účast ve finálové jízdě. Aktuálně figuroval s 41 body na třináctém místě.

ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: