Rubriky:

Motocykly

Déšť předčasně ukončil Tomíčkův memoriál, triumfoval v něm Australan Fricke

2. října 2017 20:32 - Praha

Tomíčkův memoriál na ploché dráze znovu pronásledovalo nepříznivé počasí a stejně jako loni musel být za deště předčasně ukončen. Vítězem se stal na mokré dráze neporažený Australan Max Fricke, nejlepší z českých jezdců Eduard Krčmář obsadil čtvrté místo.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Vítěz nedělní Zlaté přilby Václav Milík nechtěl v závodě, který je tradiční odvetou za pardubické klání, nechtěl za deště riskovat a předčasně odstoupil už po své třetí jízdě a napodobil vicemistra světa z roku 2011 Švéda Jonssona, který takhle zareagoval ještě dřív.

„Počasí bylo fakt děsné. Voda na dráze udělala kašičku, v tom se nedalo pořádně závodit a postupně se jízda stala až nebezpečnou," mínil Milík, který přitom měl před sebou velkou výzvu. Navázat na triumf ve Zlaté přilbě i v Tomíčkově memoriálu dokázal v jednom roce naposledy Australan Sullivan před dvaceti lety.

Také proto si český jezdec oslavy po triumfu v Pardubicích odpustil. „Žádná party po Zlaté přilbě nebyla, chtěl jsem být nejlepší i v Praze, ale počasí bylo proti," vysvětlil Milík, který by se mohl jako náhradník za zraněného Švéda Lindgrena objevit už tento víkend při Grand Prix v polské Toruni.

Tomíčkův memoriál na ploché dráze (po 16 jízdách)
1, Fricke (Austrálie) 12
2. Kildemand (Dán.) 11
3. Pavlic (Chorvatsko) 9
4. Krčmář (ČR) 9
...7. Kůs (ČR) 3
12. Franc (ČR) 3
13. Milík (ČR) 3
kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.