Rubriky:

Motocykly

Doyle vyhrál v Melbourne a je plochodrážním mistrem světa

28. října 2017 13:06 - Melbourne
(Aktualizováno: 28. října 2017 13:23)

Novým mistrem světa na ploché dráze je Australan Jason Doyle. Titul v seriálu Grand Prix potvrdil v závěrečném závodě na domácí půdě v Melbourne druhým vítězstvím v sezoně, první si odvezl v červnu z Prahy. Celkově po dvanácti závodech vyhrál před Polákem Patrykem Dudkem o 18 bodů, třetí byl dvojnásobný mistr světa Tai Woffinden z Velké Británie.

 

Robert Procházka

Český jezdec Václav Milík skončil v celkovém pořadí šestnáctý. Po senzační třetí příčce v pražském závodu, který jel na divokou kartu, se v srpnu stal v šampionátu stálým náhradníkem a na dráhu se dostal ještě dvakrát. V Gorzówě dojel desátý, v předposlední Grand Prix sezony v Toruni obsadil páté místo. V Austrálii vítěz pardubické Zlaté přilby nestartoval.

Dvaatřicetiletý Doyle sice vyhrál jen dva závody, ale v osmi dalších Grand Prix se probojoval do finále. Před závěrečným závodem měl v čele průběžného pořadí čtrnáctibodový náskok a už během základní části bylo jasné, že ho polský rival o titul nepřipraví. Nakonec v Melbourne vyhrál pět ze sedmi jízd včetně finále.

Na titul Doyle dosáhl ve třetím roce v GP, v obou předchozích sezonách byl celkově pátý. Australský plochodrážník se stal mistrem světa po pěti letech, v roce 2012 triumfoval Chris Holder.

Grand Prix Austrálie, závěrečný závod MS na ploché dráze v Melbourne:
1. Doyle (Austr.)
2. Woffinden (Brit.)
3. Zmarzlik
4. Dudek (oba Pol.)
Konečné pořadí (po 12 závodech):
1. Doyle 161
2. Dudek 143
3. Woffinden 131
4. Janowski (Pol.) 122
5. Zmarzlik 121
6. Sajfutdinov (Rus.) 117
...16. Milík (ČR) 31
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly