Rubriky:

Motocykly

Brno poskytne na letošní motocyklovou Grand Prix deset miliónů

15. května 2018 11:15 - Brno

Brno poskytne na letošní ročník Grand Prix České republiky silničních motocyklů deset miliónů korun stejně jako v předchozích letech. Schválili to dnes zastupitelé. Jihomoravský kraj už dříve schválil, že dá 20 miliónů. Závody bude potřetí pořádat spolek kraje a města. Po ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy žádá dotaci 70 miliónů. Zatím se o tom nerozhodlo, řekla ČTK Kateřina Gardoňová z tiskového oddělení magistrátu. Závody se uskuteční od 3. do 5. srpna.

 

Jan Handrejch, Právo

Podporu Velké ceně vyjádřilo 38 zastupitelů, nikdo nebyl proti a dva zastupitelé se zdrželi. Podle Gardoňové by ministerstvo mělo v krátkém časovém horizontu rozhodnout o letošní podpoře závodům.

Loňský ročník skončil v přebytku čtyři milióny korun, ale zapříčinily to dotace veřejného sektoru v celkové výši 100 miliónů korun. Z toho 70 miliónů dalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, 20 miliónů kraj a deset miliónů město. Náklady byly skoro 170 miliónů, na vstupenkách se vybralo 72 miliónů. Akci navštívilo 194 000 lidí.

V minulosti hrozil Velké ceně zánik, protože ji její předešlý organizátor Automotodrom Brno nechtěl pořádat kvůli ztrátovosti. Tu způsoboval vysoký zalistovací poplatek pro zisk licence na pořádání závodů. Dříve činil desítky miliónů, nyní přesahuje 100 miliónů korun.

Politici se rozhodli Grand Prix zachránit, protože dělá Brnu a kraji dobré jméno a reklamu a má podle nich také ekonomický přínos kolem 200 miliónů. Proto město a kraj založily spolek a domluvily se s promotérskou společností Dorna, že bude pět let závody pořádat.

Dohodou se vyřešily i předešlé závazky, které měl s Dornu ještě Automotodrom. Spolek letos uspořádá Velkou cenu potřetí, podle primátora Brna Petra Vokřála (ANO) se však budou závody konat i později.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly