Živě

Milík až jedenáctý, Lindgren urval triumf na cílové pásce

26. května 2018 21:57 - Praha

Jediný český zástupce při pražském závodě plochodrážní Grand Prix mohl na své loňské třetí místo pouze vzpomínat. Letos se Václav Milík nedostal ani do semifinále a celkově obsadil 11. místo. Z prvenství se radoval lídr šampionátu Švéd Fredrik Lindgren, který doslova na cílové pásce předstihl od startu vedoucího Patryka Dudka z Polska.

 

Kateřina Šulová, ČTK

„Neustále jsem věřil, že se tam pro mě najde prostor k předjetí a z poslední zatáčky jsem vyjel dost rychle, abych se o pár centimetrů dostal do čela. Měl jsem i štěstí, že tam vedle Polákovy motorky bylo místo," ulevil si 32letý Lindgren, jenž se v Praze na stupně vítězů vrátil po devíti letech. Švédská hymna se hrála na Markétě poprvé od triumfu legendárního Rickardssona v roce 2005.

Za posledních deset let platilo už sedmkrát, že vítěz pražského závodu se nakonec stal i mistrem světa. „To je pěkná tradice, kterou bych určitě rád dodržel," usmál se Lindgren.

Vítěz předchozího závodu letošního Grand Prix ve Varšavě Brit Tai Woffinden, který v české metropoli kraloval v letech 2013 až 2015, finálovou jízdu nedokončil, ale zůstává největším rivalem vedoucího Švéda v celkové klasifikaci.

Stejně jako loni na divokou kartu startující Milík měl poměrně hlasitou podporu v zaplněném hledišti, kde bylo kolem jedenácti tisíc diváků se zřetelnou převahou polských fanoušků. Domácí plochodrážní jednička doplatila na to, že ve dvou z pěti svých jízd základní části závodu nedokázal zabodovat. Mezi osmičku nejlepších, kterých se týkaly semifinálové jízdy, mu nakonec chyběl jeden potřebný bod a litoval těch dvou nul.

„Jsem tak otrávený, že bych k tomu raději ani nic neříkal. Prostě mi nešly starty na tvrdším podkladu," tvrdil Milík, jenž měl v depu sbaleno dřív, ještě než stihlo proběhnout vyhlášení vítězů. Svou účast v semifinále přitom označoval jako metu, které musí dosáhnout, aby neodjížděl domů naštvaný. Jeho rozpoložení po nepovedeném sobotním účinkování tak bylo jasně dané.

Grand Prix na ploché dráze - Praha
1. Lindgren (Švédsko)
2. Dudek (Polsko)
3. Sajfutdinov (Rusko)
4. Woffinden (Velká Británie)
5. Janowski (Polsko)
6. Doyle (Austrálie)
---
11. Milík (ČR)
Stav šampionátu (po 2 z 10 závodů)
1. Lindgren (Švédsko) 32
2. Woffinden (Velká Británie) 31
3. Dudek (Polsko) 24
4. Janowski (Polsko) 24
5. Sajfutdinov (Rusko) 23
6. Laguta (Rusko) 21
----
15. Milík (ČR) 6
Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.